Pośrednik nieruchomości to gwarancja bezpieczeństwa i szybkiej transakcji

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Zespół firmy City Nieruchomości
Zespół firmy City Nieruchomości City Nieruchomości
Rozmowa z Bartoszem Ciechanowiczem, City Nieruchomości

Zacznijmy od tego, dlaczego warto zgłosić się do pośrednika planując sprzedaż nieruchomości, zamiast działać na własną rękę?
- Należy zacząć od tego, że znamy zagrożenia, które czyhają na każdym etapie sprzedaży, dzięki temu sprawnie ich unikamy. Mamy rękę na pulsie i optymalizujemy ścieżkę sprzedaży, tak aby wszystko szło płynnie. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia, a także z wykorzystaniem Zachodniopomorskiego Systemu Wymiany Ofert (ścisła współpraca prawie 100 biur nieruchomości w naszym regionie), znajdujemy nabywcę w czasie o wiele krótszym, niż wskazują na to statystyki i publikowane raporty oraz osiągając wyższą cenę sprzedaży. Całość jest skomplikowanym i misternym procesem, w którym uwzględnić musimy wiele czynników. Na szczęście wiemy jak to robić, a nasi klienci polecają nas później swoim znajomym.

Od czego zaczyna się współpraca?
- Jeżeli mamy pomóc w sprzedaży, dokonujemy analizy słabych i mocnych stron nieruchomości. Pomagamy ją przygotować do wypuszczenia na rynek wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz najnowocześniejsze technologie prezentacji. Mówię o np. wirtualnej rzeczywistości. Mamy też przygotowane kilka wariantów remontowych, począwszy od najprostszego „szlifu”, przez drobne zmiany po kompleksowy homestaging. Wspólnie z klientem tworzymy plan sprzedaży nieruchomości z wykorzystaniem wszelkich niezbędnych narzędzi marketingu i promocji, dopasowując go jednocześnie do możliwości klienta i jego oczekiwań.

Jakimi jeszcze możliwościami i narzędziami przy obrocie nieruchomościami dysponuje City Nieruchomości?
- Narzędziowo na pewno musimy wymienić profesjonalny sprzęt do wizualizacji ofert - kamera matterport, usługi zdjęć z drona czy profesjonalne sesje fotograficzne. Jeśli chodzi o zespół trzeba powiedzieć, że od ponad 12 lat szukamy na rynku partnerów, dzięki którym nasi klienci trafiają w najlepsze ręce. Sprzedaż czy kupno nieruchomości to nie tylko współpraca z biurem nieruchomości. Często w tym procesie potrzebni są inni fachowcy: doradcy kredytowi, prawnicy, doradcy podatkowi, ekipy remontowe, geodeci, architekci, konstruktorzy czy notariusze. Dzięki wieloletniej obecności na rynku, nawiązaliśmy współpracę z tymi, którzy świadczą te usługi na najwyższym poziomie oraz potrafią zrozumieć i pomóc naszym klientom. Stawiamy zawsze na wysokie kompetencje oraz długofalowe relacje.

Rozbudowana baza klientów wpływa na czas sprzedaży nieruchomości?
- Często przyjmując nieruchomość do sprzedaży, wiemy komu ją zaoferować - dzięki wieloletniej obecności mamy bazę stałych klientów czekających od nas na informację o konkretnych nieruchomościach. Z kolei poszukując nieruchomości dla klientów przeczesujemy bazę setek biur nieruchomości oraz portali internetowych, a także ogłoszeń pojawiających się w różnych miejscach tak, aby jak najszybciej znaleźć klientowi to czego szuka.

Na jakim obszarze działa Pana firma? Czy zajmujecie się jedynie nieruchomościami z województwa zachodniopomorskiego?
- Jesteśmy firmą lokalną. Tu żyjemy, tu pracujemy, tu mamy rodziny, przyjaciół i znajomych. Ze względu na to, że znamy to miejsce i ludzi z tego sektora, możemy doradzać. O ile jeszcze można sprzedawać nieruchomości w miejscowościach, których się nie zna, eksponując jej mocne strony, o tyle doradzanie przy zakupie np. w Lublinie byłoby dla mnie zupełną abstrakcją. Dlatego skupiamy się na szczecińskim rynku i jego bezpośrednich okolicach.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie