MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stanisław Wziątek w Koszalinie. Apelował o głosy na Tomasza Sobieraja [WIDEO]

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
Wideo
od 7 lat
Wiceminister Stanisław Wziątek wyraził w poniedziałek poparcie dla Tomasza Sobieraja, ubiegającego się o fotel prezydenta Koszalina z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wsparł też decyzje przedstawicieli lokalnych struktur Lewicy, którzy chcą wyrzucić ze swoich szeregów Marka Łagockiego za to, że ten opowiedział się za kandydaturą urzędującego prezydenta Piotra Jedlińskiego.

Stanisław Wziątek, wiceminister w Ministerstwie Obrony Narodowej z ramienia Lewicy, spotkał się dziennikarzami w towarzystwie Tomasza Sobieraja i Grzegorza Napieralskiego, posła KO ze Szczecina i dawnego szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Nasza rekomendacja dla Tomasza Sobieraja jest cały czas tak samo mocna i jednoznaczna. Poznałem go podczas pracy w zarządzie sejmiku zachodniopomorskiego (Tomasz Sobieraj w tej chwili pełni funkcję wicemarszałka – przyp. red). Był zawsze człowiekiem dobrze przygotowanym, zdeterminowanym w działaniach na rzecz naszego regionu i dla dobra Koszalina. Apeluję do koszalinian, aby w niedzielę poszli od urn i aby oddali swój głos na Tomasza Sobieraja. To najlepszy kandydat – zachęcał Stanisław Wziątek.

W podobnym duchu wypowiadał się Grzegorz Napieralski.

- Dziś w Koszalinie toczy się polityczna walka pomiędzy PiS-em i Konfederacją z jednej strony, bo oba te ugrupowania wspierają Piotra Jedlińskiego, a Tomaszem Sobierajem i koalicją demokratycznych sił, które popierają naszego kandydata. Wybór jest jeden i jest nim Tomasz Sobieraj – podkreślał poseł KO.

Stanisław Wziątek skomentował też ostatnie wydarzenia związane z Markiem Łagockim. Przypomnijmy: koszalińska Lewica chce wyrzucić ze swoich szeregów dopiero co pozyskanego Marka Łagockiego. Były niezależny kandydat na senatora, a następnie kandydat na radnego wojewódzkiego z listy właśnie Lewicy, szef jednego z kół tej partii w mieście, wsparł kandydata na prezydenta Dumnych z Koszalina, czyli Piotra Jedlińskiego.

W odpowiedzi na to zarząd partii, który decyzją kolegialną poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej Tomasza Sobieraja, a jej kandydaci startowali z list KO do Rady Miejskiej, podjął decyzję o skierowaniu do sądu koleżeńskiego wniosku o wyrzucenie Łagockiego z partii, a do czasu rozstrzygnięcia sprawy, zawieszeniu go w prawach członka.

- Poniżej sejmików, czyli w partyjnych strukturach gminnych i powiatowych, to właśnie lokalni przedstawiciele podejmują decyzje w sprawach związanych z funkcjonowaniem partii. Ci podjęli decyzję o skierowaniu sprawy Marka Łagockiego do sądu koleżeńskiego i ta decyzja jest cały czas w mocy, a ja ją w pełni akceptuję - mówił wiceminister.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera